Чи варто займатись пілатесом? - 12 причин за так

29/09/2018

Заняття з пілатесу підходять для людей з будь-яким рівнем фізичної підготовки, допомагає стати сильнішим а також пластичнішим, збільшує усвідомленість себе, а також змінює дихальні звички. Пропоную Вам дізнатись, які переваги для здоров'я можна отримати, регулярно займаючись за системою Пілатес.

Пілатес чудово розвиває гнучкість

Поки ваше тіло молоде та гнучке, ви не помічаєте цього: будь-які рухи здаються простими та натуральними. Однак з плином часу із за віку, сидячого способу життя або травм, гнучкість може погіршитись на стільки, що це почне знижувати якість життя.

Дихальні техніки, силові вправи, розтяжка - це все збільшує гнучкість тіла при заняттях пілатесом. При цьому немає необхідності займатись кожен день. Досліди показали, що заняття пілатесом всього 3 години на тиждень протягом 12 тижнів значно збільшують гнучкість та витривалість в його учасників.

Пілатес збільшує силу

Людям, котрі займаються силовим спортом, буде досить смішно дізнатись про такий факт. Як плавні вправи пілатесу без ваги можуть збільшити силу тих, хто може тиснути сто кілограмів від грудей?

Насправді це можливо. Минулі спортивні травми, сидяча робота, незручна поза під час сну - це все змушує наше тіло звикати до не природнього стану та знижує ефективність рухів тіла, призводить до різних порушень в організмі, порушення постави та болів.

Пілатес допомагає повернути тілу його природнє положення, що безпосередньо впливає на силу та його можливості. Тіло починає рухатись в більш натуральний та ефективний спосіб, а сила зростає.

Крім того, пілатес чудово допомагає повернути силу після травм. Вправи розвивають м'язи та позитивно впливають на роботу суглобів, що збільшує діапазон рухів та прискорює регенерацію.

Пілатес розвиває м'язи кора

М'язи кора покривають корпус в декілька шарів та беруть участь в будь-якому русі, що ви робите. Вони відповідають за утримання рівноваги тіла та стабільність руху, що має величезне значення для запобігання травм в спорті та під час звичайних рухів в повсякденному житті.

Досліди доводять, що розвиток стабільності в динаміці та статиці, активація м'язів кора та розвиток нервово - м'язового контролю допомагають запобігти спортивним травмам.

В пілатесі велику увагу приділяється створенню сильного центру - так званого «пояса сили». Будь-які вправи починаються від активації стабілізуючих м'язів, за рахунок чого вони швидко приходять в тонус. Це одна із багатьох причин, через які спортсмени часто займаються пілатесом під час реабілітації.

Пілатес безпечний в період реабілітації

Правильнои проведена реабілітація - це ключ до швидкого поверення до нормально життя, як спортсменів так і звичайних людей.

Оскільки пілатес надає незначне наватаження на організм і може адаптуватись під людей з будь-яким рівнем можливостей, ця система чудово підходить для утримання активності в період реабілітації.

Крім того, травма може впливати не тільки на фізичний стан спортсмена, але й на психічний. Пілатес допоможе впоратись і з цим. Система дозволяє очистити розум від негативних думок, а також емоцій, принаймні на час тренування.

Пілатес позитивно впливає на циркуляцію крові

Кров забезпечує всі органи та системи тіла людини киснем та поживними речовинами. Нормальна циркуляція крові необхідна для здоров'я всього організму. Порушення циркуляції може викликати оніміння, втому, випадіння волосся, запаморочення, проблеми зі шкірою та набряки.

Пілатес позитивно впливає на циркуляцію крові відразу за двома критеріями:

- Покращує її в процесі тренування та інших рухових вправ;

- Повертає правильне положення спини за рахунок чого збільшується кровотік та знижується кров'яний тиск.

Пілатес покращує дихання

Якщо за рахунок не правильної постави діафрагма знаходиться в пригніченому стані, людина починає не правильно дихати. Організму не вистачає кисню, ви починаєте дихати частіше та втрачаєте на це більше енергії. Пілатес розтягує м'язи, покрашує осанку забезпечуючи більщ глибоке та правильне дихання.

За рахунок усвідомлення вдихів та видихів під час тренування ви змінюєте саму звичку дихання, що позитивно позначається на силі вашого тіла, витривалості та ефективності рухів.

Пілатес вчить усвідомленості

Практика пілатесу тренує усвідомленість сама в собі. Щоб виконати рух як найефективніше, розум повинен діяти в максимально тісному зв'язку з тілом.

Коли ви звикнете усвідомлювати свої рухи під час занять пілатесом, почнете це робити і в повсякденному житті. Ваші рухи стануть більш граційними, ви зможете краще втримувати рівновагу. Це особливо корисно зимою, коли підвишюється ризик трамв під час руху по вулиці.

Пілатес знижує рівень стресу

Стрес виникає в нашому організмі щодня. Це реакція на повсякденні зовнішні подразники. Підвищується частота серцебиття, виробляється адреналін та кортизол, гальмується травна функція. Якщо тіло довго перебуває в стані стресу, це призводить до недугів травної системи, емоційних та психічних розладів.

Пілатес допомагає ефективно поборотись зі стресом. Один із ключових елементів цієї системи - контроль над диханням. Концентрація на диханні допомагає відчути себе в теперішньому моменті, відчути своє тіло та заспокоїти розум.

Пілатес вчить відчувати своє тіло

Люди звикли не звертати уваги на своє тіло, тому не помічають погану поставу, дисбаланс м'язів та інші проблеми.

Пілатес вчить завжди залишатись в контакті зі своїм тілом, відчувати, що з ним відбувається. На заняттях доведеться концентруватись на роботі кожної частини тіла. Це сформує звичку завжди стежити за своїм тілом та відчувати, наскільки добре воно функціонує.

Пілатес запобігає спортивним травмам

Основна причина травм спортсменів це неправильна техніка виконання вправ, великий стрес для суглобів та зв'язок, погана постава та слабкі м'язи тіла. Пілатес допоможе вирішити ці проблеми. Він збільшує силу та допомогає розвинути відчуття рівноваги, вчить концентрації на своєму тілі та відслідковувати ефективність його рухів. Крім того, пілатес задіює м'язи, які рідко приводяться в рух під час звичайних рухів.

Пілатес покращує когнітивні здібності

Досліди показали, що заняття пілатесом покращують когнітивні здібності краще, ніж комплекс аеробних вправ чи відсутність активності. Вчені припускають, що когнітивному підйому сприяє збільшення усвідомленості самого себе, зниження стресу та занепокоєння. Пілатес має всі ті самі переваги контролю над своїм тілом та усвідомленості що і йога. Тому зниживши стрес на навчившись усвідомлювати своє тіло, ви можете також збільшити свої когнітивні здібності.

Пілатес допомагає боротись з безсонням

Контроль над диханням, концентрація на своєму тілі та спокійні вправи - все це позитивно впливає на ваш сон. Ви можете виконувати вправи перед сном в якості щоденного заспокійливого ритуалу.

Головні принципи пілатесу:

Вправи на концентрацію;

Вправи на контроль;

Вправи на дихання;

Вправи на точність;

Вправи на плавність рухів тіла.

© 2018 MyPilates - Rivne
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started